Stadnina Koni nad Morzem, Ciekocinko

Stadnina koni Ciekocinko

Odwiedź to magiczne miejsce, gdzie historia spotyka się z dziewiczą naturą i wielką miłością do koni…

Logo Stadnina 281+SILVER

stadnina koni nad morzem

Jazda konna nad morzem

Stadnina Koni Ciekocinko jest integralną częścią kompleksu Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. Obie inwestycje, rewitalizacji i odbudowy zespołu Pałacowo-Parkowego oraz powołania Centrum Sportowego wraz ze Stadniną Koni Ciekocinko, od początku były prowadzone równolegle, tak by w końcowym efekcie jedna stała się dopełnieniem drugiej. Ten cel został osiągnięty.

Przywrócenie Pałacowi jego dawnej świetności, z zachowaniem ducha tego miejsca, gdzie wciąż słyszalny jest szept historii – znalazło swoją przeciwwagę w stukocie końskich kopyt na bruku, pracowitym dniu w stajni, znoju sianokosów, zarysie dynamicznej końskiej sylwetki na tle zieleni pastwiska, czy wreszcie uderzającej dawce czystych sportowych emocji podczas organizowanych cyklicznie na terenie SK Ciekocinko zawodów w skokach przez przeszkody – Baltica Tour.

Stadnina Koni Ciekocinko, choć w bezpośrednim kontakcie z siłą oddziaływania historycznego miejsca, żyje swoim własnym, intensywnym rytmem codziennej aktywności, związanej z hodowlą koni sportowych, a także wyznaczając swój własny kalendarz sportowych wydarzeń.

hotel stadnina koni morze

Tu czas płynie bardzo szybko, a doba jest zawsze zbyt krótka. Jak bardzo wypełniony jest to kalendarz najlepiej widać po ilości startów Team’u Ciekocinko na międzynarodowych arenach, a także własnych parkurach. Baltica Tour edycja 2014, okazała się wielkim sukcesem i świętem wszystkich związanych z jeździectwem.

Wierzymy, że budujemy w Polsce nową jakość organizacji imprez jeździeckich, wierzymy, że ta wspaniała dyscyplina zasługuje na wyjątkową oprawę, warta jest ogromnej pracy i gigantycznego wysiłku organizacyjnego, mamy nadzieję, że dając początek zmianom, podejmując wysiłek na rzecz promocji jeździectwa i budowania jego wizerunku, znajdziemy wielu partnerów i naśladowców.

Naszym marzeniem jest przybliżyć sport jeździecki szerokiej publiczności, ukazać jego piękną i dynamiczną stronę, bo wierzymy, że jeździectwo jest zapisane w naszym DNA, jest częścią naszego narodowego genotypu, a tym którzy nie chcą szukać tak głęboko, jest w stanie dostarczyć wielu wzruszeń i emocji na poziomie czystej, sportowej rywalizacji.

 

 

konie nad morzem hotel
jazda konna nad morzem