Zalety hoteli butikowych

15 Paź Zalety hoteli butikowych

Hotel butikowy to całkowite przeciwieństwo klasycznych obiektów noclegowych. Nawet te w najlepszym standardzie nie mogą równać się z ośrodkami zaaranżowanymi na terenie dawnych pałaców, dworów czy zamków. Panujący tam klimat i wystrój inspirowany czasami historycznymi dla wielu są synonimem wypoczynku najwyższej jakości. Poznaj wszystkie zalety luksusowych hoteli zwanych butikowymi.
O hotelach butikowych mówimy wtedy, gdy opisujemy obiekty o ponadprzeciętnym standardzie. Mają one zazwyczaj 5 gwiazdek, ale są urządzone w nietuzinkowy sposób. Co to oznacza? Wyposażenie takich obiektów niejednokrotnie nawiązuje do różnych stylów aranżacyjnych, które były modne na przestrzeni lat. Już to sprawia, że wiele osób, które wyruszają na urlop czy organizują biznesowe spotkanie ma ochotę na pobyt w obiekcie, który niczym kapsuła czasu przeniesie ich do przeszłości.

Czym charakteryzuje się hotel butikowy?

W hotelu butikowym goście znajdą to, czego nie zapewniają im inne obiekty – zwłaszcza te należące do sieci komercyjnych. Z dala od hałasu, zatłoczonych pomieszczeń i szablonowych, powtarzalnych elementów wyposażenia mogą oni chłonąć regionalne klimaty, podziwiać historyczne motywy czy industrialne nawiązania.
Oprócz oryginalnego stylu wnętrz, w hotelach butikowych:
• liczba pokojów jest mniejsza niż w standardowych obiektach,
• lokalizacja jest atrakcyjna, a odległość od centrum czy zabytkowej starówki niewielka,
• architektura nawiązuje do stylu postindustrialnego czy pałacowego — obiekty są odrestaurowane, ale oryginalny wygląd i charakterystyczne detale zostają zachowane,
• dekoracje, meble, elementy wykończeniowe są spójne z wystrojem, często stanowią część pierwotnego wyposażenia obiektu, a więc mają dziesiątki i długą historię lat,
• otoczenie jest atrakcyjne i sprzyjające uprawianiu aktywności, spacerowaniu, rozwijaniu pasji,
• znajduje się strefa SPA i Wellness, autorska kuchnia.
Te cechy sprawiają, że hotele butikowe są nie tylko doskonałym miejsce na urlop czy krótki weekendowy wypad, ale też stanowią ciekawą propozycję na konferencję lub inne spotkanie o biznesowym charakterze.

Hotel butikowy na urlop i konferencję

Coraz więcej osób prywatnych i przedsiębiorców decyduje się na pobyt w hotelu butikowym, zamiast sieciówkowym. Dlaczego? Poszukując najlepszej oferty dla rodziny, kontrahentów czy pracowników, często trafiają na propozycję organizacji pobytu skrojonego na miarę. Koordynatorzy dbają o każdy etap przygotowań, aranżując sale konferencyjne, przygotowując pokoje i apartamenty, opracowując jadłospisy i proponując rozrywki o charakterze integracyjnym. Wsparcie organizacyjne na najwyższym poziomie, podobnie jak zaangażowany i profesjonalny personel, to kolejna wizytówka hotelu butikowego. Zarówno pod względem ubioru będącego elementem identyfikacji wizualnej, jak również kultury osobistej czy dyskrecji reprezentują oni najwyższy, światowy poziom.