Morze czy góry na wakacje?

18 maj Morze czy góry na wakacje?

Co roku, wiele osób planujących swój urlop staje przed tym wyborem. Oczywistym jest fakt, że regiony te różnią się od siebie, jednak bez wątpienia spełniają oczekiwania zarówno osób młodych, singli, par, rodzin z dziećmi czy osób starszych. Morze to wspaniałe, piaszczyste plaże, świeże regionalne przysmaki i mnóstwo wodnych atrakcji. Góry to natomiast bogactwo przyrody, miejsce doskonałe dla osób kochających aktywny wypoczynek i lokalne produkty oferowane przez rodzimych mieszkańców.

Na co zwrócić uwagę zastanawiając się jaki kierunek obrać – morze czy góry na wakacje? Ważne kryteria to bez wątpienia walory uzdrowiskowe i lokalna kuchnia. Osoby, które wybierają się na urlop kierują się jednak przede wszystkim dojazdem, lokalizacją i udogodnieniami jakie oferują dane miasta.

Atrakcje i czas wolny

Najpopularniejszą formą spędzania czasu nad morzem jest oczywiście plażowanie i kąpiele w wodzie, jednak warto również wybrać się, na przykład na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy czy na rejs statkiem po Bałtyku. Góry natomiast to liczne szczyty, tereny zielone i krajobrazy. Zdobywanie szczytów to jednak nie wszystko – w wolnym czasie również można zorganizować wycieczkę rowerową lub spływ kajakowy, odwiedzić park linowy czy zapoznać się z okolicznymi zabytkami.

Baza noclegowa

Nadmorskie miejscowości i górskie zakątki obfitują w pensjonaty, kwatery, domki i hotele o zróżnicowanym standardzie. Ostatecznym wyborem wśród osób zastanawiających się nad wyborem morza czy gór na wakacje, są najczęściej miejscowości cieszące się ogromną popularnością – Zakopane, Białka Tatrzańska, Ustka, Łeba czy Jastrzębia Góra. Jednak wybierając nocleg warto zastanowić się również nad tymi mniej znanymi, a co za tym idzie, mniej obleganymi i spokojniejszymi miastami, na przykład górskim Małym Cichym czy nadmorskim Choczewem.

Morze czy góry na wakacje?

To pytanie nie należy do najłatwiejszych, bowiem nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Miłośnicy gór nie wyobrażają sobie bowiem spędzenia urlopu bez wspinania się na górskie szczyty, a fani wodnych atrakcji i upalnego słońca – wakacji bez plaży i morskich kąpieli. Wszystko zależy zatem od indywidualnych preferencji, oczekiwań i wymagań. Zatem, co wybrać – morze czy góry na wakacje? Oba te regiony cieszą się popularnością. Co roku tysiące turystów przyjeżdżają z różnych zakątków kraju zarówno nad morze, jak i w góry. Jedno jest pewne – niezależnie od ostatecznego wyboru, oba te regiony posiadają bogate zaplecze rekreacyjno-rozrywkowe, dlatego też nie ma tam miejsca na nudę, nawet gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza

Jeżeli wybierasz się nad morze i zastanawiasz się, gdzie spędzić swój urlop – koniecznie zapoznaj się z ofertą Pałacu Ciekocinko położonego w Choczewie. Na terenie całego Majątku Ciekocinko znajduje się hotel butikowy, który zapewnia swoim Gościom pobyt o wysokim standardzie. Przyhotelowe SPA, Stadnina Koni oraz 3 km do plaży, dogodna lokalizacja z dala od miejskiego zgiełku, pobliskie Łeba i Jastrzębia Góra – to sprawia, że Pałac Ciekocinko jest miejscem doskonałym na spędzenie urlopu nad morzem.