Jak zorganizować profesjonalną konferencję nad morzem?

15 Paź Jak zorganizować profesjonalną konferencję nad morzem?

Na profesjonalny charakter konferencji ogromny wpływ ma miejsce jej organizacji. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na spotkanie z kontrahentami poza siedzibą firmy. Sale konferencyjne, które znajdują się na jej terenie, nie zawsze odpowiadają potrzebom eventu, tak pod względem metrażu, jak również standardu wykończenia czy wyposażenia. Niemniej ważne jest zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne.
Polskie wybrzeże sprzyja spotkaniom biznesowym. To dogodna lokalizacja nie tylko dla gości z kraju, ale również z zagranicy – zwłaszcza z pozostałych krajów nadbałtyckich. Z myślą o tych, którzy pokonują znaczne odległości, żeby dotrzeć na spotkanie, musisz zatroszczyć się również o pozostałe aspekty pobytu, tj. wydarzenia sprzyjające integracji, komfortowe noclegi i smaczne wyżywienie.

Konferencja w Pałacu Ciekocinko

Organizacja konferencji w Pałacu Ciekocinko zaspokoi wszystkie wymogi przedsiębiorców, a także potrzeby ich gości. To niezwykle atrakcyjny obiekt o ponad 100-letniej historii. Na jego terenie zlokalizowane są nie tylko apartamenty i pokoje dla gości, ale też strefa Wellness oraz stadniny konne inspirowane dawnymi folwarkami. Są też oczywiście sale konferencyjne, które, choć utrzymane w klimacie art-deco pozostają nowoczesne i wygodne. Nie brakuje tu miejsca nawet dla dużego audytorium, a miejsce, z którego przemawia prelegent jest dobrze widoczne i nagłośnione. Do dyspozycji uczestników konferencji pozostają też:
• urządzenia multimedialne i techniczne najwyższej klasy,
• systemy Audio (BOSE/Sennheiser), video, video telekonferencje,
• bezprzewodowy internet WiFi,
• telewizory LCD.
Ważnym aspektem całej oferty jest możliwość skorzystania z wygodnych pokojów dla gości, którzy pozostaną na wydarzeniu dłużej niż jeden dzień. W planowaniu zajęć, integracji i rozrywek w czasie wolnym od konferencji i szkoleń, organizatorom pomagają koordynatorzy hotelowi.

Konferencja standardowa czy nietypowa?

Okazuje się, że konferencja nie zawsze musi wyglądać tak, jak sobie wyobrażamy. Ściśnięci w jednym pomieszczeniu, znudzeni uczestnicy nie są najlepszym audytorium. Dodatkowo, jeżeli zależy Ci na tym, aby spotkanie z nimi przyniosło wymierne korzyści lub przynajmniej zostało zapamiętane na dłużej, musisz zadbać o odpowiedni klimat. Dlatego warto rozważyć dwa miejsca na organizację konferencji:
• zabytkowe sale i kameralne pomieszczenia w Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness,
• spotkanie w plenerze, np. na plaży.
Wydaje się, że takie nietypowe miejsca na organizację spotkania o charakterze biznesowym są mało popularnym rozwiązaniem. Tymczasem coraz więcej prelegentów docenia nietuzinkowy charakter takich eventów i decyduje się zaaranżować swoje wydarzenie właśnie w takim klimacie. Zarówno historyczne, klimatyczne wnętrza, jak również sąsiedztwo polskiego wybrzeża sprzyjają nie tylko prowadzeniu spraw zawodowych, ale też relaksowi. Dlatego pobyt w Pałacu Ciekocinko warto zarezerwować ze stosownym wyprzedzeniem. Wówczas możesz mieć pewność, że organizacja konferencji zostanie dopięta na ostatni guzik.