Gdzie jechać na wakacje w Polsce?

18 maja Gdzie jechać na wakacje w Polsce?

Wakacje w kraju mogą być równie udane jak wyjazd za granicę. Gdzie wybrać się na wyjazd w Polsce? Nadbałtyckie plaże, malownicze jeziora, parki krajobrazowe i wiele górskich szczytów – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Dla niektórych więc góry, a dla innych morze – każde z tych miejsc może być odpowiedzią na pytanie gdzie jechać na wakacje w Polsce. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu, pragnący relaksu i odpoczynku, szukający rozrywki i zabawy – każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie. Polska jest bardzo różnorodnym krajem i spełnia oczekiwania zarówno osób młodych, singli, par, rodzin z dziećmi, jak i również osób starszych.

Gdzie wybrać się na wyjazd w Polsce? Pomysły na wczasy w górach

Wśród osób zastanawiających się gdzie jechać na wakacje w Polsce w góry, szczególnym zainteresowaniem wciąż cieszą się okolice malowniczych Tatr. Na uwagę zasługują jednak również Sudety i Bieszczady. Polskie góry to propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody. Bogactwo przyrody, majestatyczne szczyty, ciche lasy, malownicze polany oraz wiele innych atrakcji turystycznych, w tym lokalne produkty, restauracje i sklepiki – to wszystko sprzyja wymarzonemu wypoczynkowi.

Gdzie się wybrać na wakacje nad morze? Gdzie na weekend nad morze z dzieckiem? Te i inne pytania pojawiają się natomiast wśród miłośników klimatów nadmorskich.

Według wielu Polaków to właśnie wakacje spędzone nad Bałtykiem przynoszą mnóstwo pozytywnej energii, wypoczynku, zabawy i rozrywek. Pomorze jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Bliskość wody, a tym samym również wodnych atrakcji, malownicze plaże, lasy, świeże ryby – to synonimy udanych wakacji nad morzem zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych podróżujących. Wśród osób zastanawiających się gdzie wybrać się na wakacje nad morze najchętniej wybierane miejscowości to Stegna i Krynica Morska oraz położone przy zachodniej linii brzegowej Łeba, Ustka, Władysławowo i Jastrzębia Góra. Jednak podczas wyboru miejsca gdzie można wybrać się na wakacje nad morze, warto wziąć także pod uwagę mało oblegane, położone z dala od miejskiego zgiełku okolice, takie jak między innymi Choczewo.

A gdzie na weekend nad morze z dzieckiem? W tym przypadku bierze się pod uwagę nie tylko lokalizację, lecz również udogodnienia i urozmaicenia. Nadmorskie miejscowości oferują wiele ciekawych rozrywek dla rodzin z dziećmi – aquaparki, akwaria, fokaria, muzea, zabytki, parki rozrywki i sale zabaw – to tylko kilka z mnóstwa dostępnych atrakcji. Hotele położone nad Bałtykiem także posiadają bogate zaplecze rekreacyjne, które sprawia, że są chętnie wybierane przez rodziny. Obiektem wartym polecenia, nie tylko dla tych, którzy szukają miejsca gdzie można wybrać się na weekend nad morze z dzieckiem, lecz również na dłuższy pobyt, jest Pałac Ciekocinko w Choczewie. Położony zaledwie 3 km od plaży obiekt, oprócz możliwości skorzystania z pobliskich atrakcji proponowanych przez okolicę, oferuje również wiele rozrywek, wśród których bez wątpienia największą jest Stadnina Koni.