Czym się kierować, wybierając hotel nad morzem?

15 Paź Czym się kierować, wybierając hotel nad morzem?

Dla wielu Polaków synonimem udanych wakacji są te spędzane nad morzem. Każdego roku tysiące osób wybiera ten właśnie kierunek na urlop. Popularność wybrzeża bałtyckiego nie dziwi — to kilometry pięknych plaż, piaszczyste wydmy i bujne lasy. Aby móc w pełni cieszyć się takim otoczeniem, warto z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w wygodnym hotelu. Obiektem godnym polecenia jest Pałac Ciekocinko w Choczewie.
Ci, którzy chcą wypocząć z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie szukają obiektu innego niż wszystkie, na pewno zainteresuje pobyt w nadmorskim obiekcie noclegowym zaaranżowanym na terenie dawnego majątku ziemskiego. Choczewo i zlokalizowany tutaj pałac czekają na gości, którzy chcą spacerować wzdłuż plaży, a po powrocie do hotelu znaleźć się w otoczeniu ponad 100- letnich murów.
Co jest ważne przy wyborze hotelu nad morzem?
Dla większości turystów ważna jest odległość od plaży. Choczewo, znajdujące się w powiecie wejherowskim, od morza dzieli zaledwie około 3 km. Na atrakcyjność tego miejsca wpływa też obecność jezior, będących idealnymi zbiornikami do wędkowania. Oprócz lokalizacji zwróć uwagę na:
• standard obiektu — jeśli marzysz o prawdziwym relaksie, wybierz hotel w wysokim standardzie, na terenie którego znajduje się restauracja i atrakcje dodatkowe,
• atrakcje dodatkowe — czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić ciekawie czas. W przypadku Pałacu Ciekocinko są to strefa wellness, stadnina koni, kuchnia serwująca lokalne specjały,
• dostępność w różnych terminach — nie wszyscy przyjeżdżają nad morze wyłącznie latem. Wiele osób decyduje się na pobyt poza sezonem, np. jesienią czy wiosną. Popularne stają się również wyjazdy świąteczne,
• różne rodzaje pakietów — wypoczywaj tak jak lubisz — aktywnie lub spokojnie. 5- gwiazdkowy hotel zaprasza gości do wykupywania pakietów pobytowych, które są dedykowane konkretnym oczekiwaniom (np. wyjazdy dla dwojga, wypoczynek połączony z zabiegami SPA, wczasy aktywne w siodle).

Nowocześnie czy z klimatem?

Nowocześnie urządzamy nasze domy, pracujemy w szklanych, eleganckich wnętrzach. W naszym życiu króluje plastik i dominuje minimalizm. Jednak wiele osób tęskni do niepowtarzalnego klimatu dawnych dworów, zamków czy pałaców. Okazuje się, że można odnaleźć je nie tylko w skansenach czy muzeach, ale także w obiektach noclegowych. Nad morzem warto zwrócić uwagę na Pałac Ciekocinko, który znajduje się na terenie zabytkowego obiektu ziemskiego w Choczewie.
Dzisiaj obiekt w niczym nie przypomina już zdewastowanego miejsca, wzniesionego w 1910 roku. Jest raczej synonimem luksusu i kapsułą czasu — wchodząc tutaj przeniesiesz się kilkadziesiąt lat wstecz i napotkasz:
• piękny park okalający pałac,
• stajnie i elementy dawnych folwarków,
• zabytkowe meble,
• ręcznie wykonane tapety,
• oryginalne telefony.
Styl obiektu utrzymany jest w klimacie secesji i ArtDeco, które były bardzo popularne pod koniec XIX wieku. Jeżeli taki właśnie jest według Ciebie idealny hotel, sprawdź dostępność pokojów w Pałacu Ciekocinko w interesującym Cię terminie.