Co to jest hotel butikowy i czym różni się od tradycyjnego?

hotel butikowy

02 sty Co to jest hotel butikowy i czym różni się od tradycyjnego?

Hotel butikowy nazywany czasami z angielska boutique hotel lub lifestyle hotel to hotel wysokiego standardu, który nierzadko zaspakaja wyszukane, luksusowe i wyrafinowane potrzeby swoich gości. Swoją ofertę hotel butikowy najczęściej kieruje od osób ceniących sobie kameralny charakter obiektu, spokój oraz intymność. To także miejsce dla osób unikających pośpiechu, które szukają sposobności do tego, żeby zatrzymać się na chwilę i odpocząć z dala od zgiełku i oszałamiającego pędu życia.

Krótka historia i charakterystyka hoteli butikowych na świecie

Historia pierwszych hoteli butikowych sięga lat 80. XX wieku. Wówczas to koncepcja na lokalizowanie wyszukanych hoteli wysokiego standardu w centrach miast, nierzadko wewnątrz historycznych i zabytkowych obiektów pojawiła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Hotele butikowe najczęściej nie należą do żadnej sieci hotelowej, co nie przeszkadza im oferować standardu odpowiadającego standardom hoteli pięciogwiazdkowych. Ze względu na swoje zlokalizowanie hotele butikowe są najczęściej stosunkowo niewielkie – kilkadziesiąt pokoi i apartamentów. Bardzo często charakteryzują się indywidualnym wystrojem, tudzież wykonanym przez słanych projektantów wnętrz lub stylizowanym na dawnym wyposażeniu przestrzeni, które obecnie zajmują. Dotyczy to w szczególności hoteli powstających w dawnych majątkach ziemskich, których zabudowa i wyposażenie odpowiadały konkretnym stylom architektonicznym.

Hotel butikowy nad Morzem Bałtyckim

W Polsce idea hoteli butikowych wciąż jest stosunkowo młoda, mimo to obiekty tego typu z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem gości poszukujących kameralności i intymności, a jednocześnie obsługi na najwyższym poziomie. Jednym z najpopularniejszych hoteli butikowych nad Morzem Bałtyckim jest Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. Początki obiektu sięgają 2004 roku, kiedy to obecny właściciel Pałacu postanowił ocalić dawny majątek ziemski przed postępujacą dewastacją i degradacją.

Dzisiaj Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness to modny, a zarazem bardzo ekskluzywny hotel butikowy oferujący wysoki standard spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Dodatkowym atutem hotelu Pałac Ciekocinko jest działająca przy obiekcie Stadnina Koni Ciekocinko, która mieści się w odrestarowanych pomieszczeniach dawnego kompleksu stajni. Stadnina Koni Ciekocinko jest prężnie działającym ośrodkiem jeździeckim, w którym możemy rozpocząć naukę jazdy konnej lub doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności. Cyklicznie na terenie stadniny odbywają się również zawody w sokach przez przeszkody – impreza znana jako Baltica Tour.

Pałac Ciekocinko to także prężnie działające i stale rozwijające się SPA, które powstało jako „udogodnienie” dla gosci hotelowych. Dzisiaj SPA Ciekocinek jest rozpoznawalne na całym wybrzeżu jako wyrafinowany Gabinet Odnowy Biologicznej, w którym możemy skorzystać z dobroczynnego wpłwyu rytułałów pielęgnacyjnych na bazie technik zabiegowych oraz kosmetyków i preparatów Institut Esthederm Paris.